Wełna konopna do ocieplenia domu z drewna.

Wełna konopna do ocieplenia domu z drewna.

Miałem dziś przyjemność odwiedzić dom, który jeszcze w zeszłym roku zaraz po jego przewiezieniu i złożeniu został przed zimą zabezpieczony naturalnym impregnatem.

Olej lniany do drewna pozwolił mu przetrwać deszczowe lato, jesień i zimę w bardzo dobrej formie.
Dzięki temu, że była to tylko jedna warstwa zdążyła się ona dobrze spolimeryzować.

Jak tylko nadejdą ciepłe wiosenne dni zostanie on zabezpieczony także olejem lnianym po raz drugi oraz zostaną nim dobrze nasączone przekroje czołowe kantówek.

Wełna konopna.

To materiał do ocieplania domów z drewna. W 100% naturalny i ekologiczny, a także o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych.
Dziś właśnie był ten dzień kiedy miałem okazję pierwszy raz go zobaczyć i dotknąć, a nawet dostałem kawałek maty konopnej od właścicielki domu, a także wełny konopnej luzem.

Teraz w wolnej chwili zapewne porobię jakieś testy z nią związane i mam nadzieję na pozyskanie o jej stosowaniu jak najwięcej wiedzy.

Mam nadzieję, że jeżeli jest to tak dobry produkt jak o nim słyszałem to być może będzie on dostępny również w Polsce.

Mam również nadzieję, że będę miał przyjemność w ocieplaniu tego domu za pomocą tego wspaniałego materiału.

Będzie on umieszczany w szczelinach pomiędzy belkami. Musi zająć całą przestrzeń na szerokości 14 cm bala.
Następnie zostanie ocieplona ściana od wewnątrz właśnie za pomocą wełny konopnej  a całości dopełni gliniany tynk na który też polecam zwrócić uwagę ze względu na jego właściwości.

Powoli wiele osób wraca do natury. Powoli zaczynamy się przekonywać, że jesteśmy otoczeni chemicznym syfem zarówno w postaci jedzenia jak i tego co nas otacza. Czyli między innymi materiałami budowlanymi, impregnatami chemicznymi i temu podobnymi.

Warto więc mieć gdzieś swój świat gdzie można mieszkać chociażby w mniej toksycznym domu z tak wspaniałego materiału jakim jest drewno. Nie skalanym żadnymi chemicznymi materiałami ani ocieplanego styropianem, który spowoduje zapewne zawilgocenie tego domu, a na pewno ograniczy drewnu oddania jego mieszkańcom tego co ono zapewnia. Wspaniały mikroklimat i właściwości zdrowotne.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *